Per. Oca 20th, 2022

Çok kültürlü yapısı, özgürlükçü yaşam tarzının benimsenmiş olması, tarihi dokuların bozulmadan günümüze dek korunmuş olması ve araçtan çok bisikletlerin hüküm sürmesi ile Amsterdam tam bir dünya kentidir. Amsterdam hakkında ilginç bilgiler arasında sadece birkaç küçük ip ucu vermek istiyoruz sizlere, bu şehre ilk geldiğiniz andan itibaren dikkatinizden kaçmayacak iki şey şehrin kanallarla dolu olması ve araç yerine bisikletlerin kullanılmasıdır. Bu demek değildir ki arabalar yok, var tabii ama şehrin çok büyük kesimi her yere bisikletleri ile gitmeyi tercih ediyorlar.

Deniz seviyesinin çok altında bir ülkedir Hollanda ve Amsterdam da üzerine düşen payı almıştır bu özellikten. Gideceğiniz her yerde denize karşı yapılmış olan yüksek setlerle karşılaşabilirsiniz. Denizin taşması ile hemen her zaman sorun yaşayan ülke her zaman diken üstündedir, hatta ünlü hava alanı Shipol bir deniz seviyesinin 4-5 metre altındadır. Amsterdam hakkında ilginç bilgiler olarak yaşayan insanların kafeine olan düşkünlüklerini de sayabiliriz. Uyuşturucu kullanmak ve hem cinslerinizle evlenmek de bu ülkede normal karşılanmakta ve yasalarca onay verilmektedir.

Çok farklı kültür ve yaşam biçiminde hemen her ülkeden insan Amsterdam’da yaşamaktadır ve konuşulan dil sayısı olarak da verilen sayı 180 civarındadır. Amsterdam hakkında ilginç bilgiler buradaki kanalların üzerinde 2.500 kadar tekne evin bulunmasıdır ve insanlar tam bir ev konforu içindeki bu tekne evlerde yaşamak için oldukça fazla kira ödemektedirler.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir