Cum. Eki 22nd, 2021

Merhaba ben Hasret Yılmaz 16.07.1995 Tokat/Niksar doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Niksar’da tamamladım. Hali hazırda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2. Sınıfında okumaktayım. Komisyoncu bir babanın ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğuyum. 16 yaşında bir erkek kardeşim var ve lise öğrenimine Niksar’da devam ediyor. Babam kendine has birçok özelliği bulunan tam bir Anadolu erkeği, annem marifetli, becerikli tam bir Anadolu kadınıdır.

Babam çalışmaktan bıkmaz, yorulmaz, dinlenmek nedir bilmez bizim için gecesini gündüzüne katar, boynumuzu bükmemek için birkaç saatlik uykuyla saatlerce ayakta kalır. Aslında ben tam olarak babama aşığım. İyi ki böyle iyi bir babam var, babam olmasa ne yaparız bilemiyorum Allah kimseye ailesinin yokluğunu göstermesin. Annem temiz, titiz, namuslu, geleneksel bir Türk kadını. Genellikle İç İşleri Bakanlığı görevini üstlenir. En başarılı olduğu konu ise yemek yapmak ve ailenin iç huzurunu devam ettirmektir. Annem benim gizli tarafım, arkamda yaslandığım bir dağ, iyi ki var canım annem. Kardeşim dünyalar yakışıklısı bir maviş. Aslında sürekli olarak olmak istediğim ama olamadığım özelliklere sahip. Mesela kumral olmak, mesela renkli gözlü olmak, mesela umursamaz olmak. Dünya’da görüp görebileceğiniz en umursamaz ve kindar insandır. Ona takılmadan, onunla şakalaşmadan, onu görmeden ömür geçiremezsiniz, o kadar tatlıdır. Bir diğer sığınağım da 2,5 yıllık bir geçmişimin olduğu erkek arkadaşım, dostum, sırdaşım, her şeyim. Allah’a en çok şükrettiğim duaların başında yer alan kişi, ömrümün sonuna kadar birlikte olmak istediğim, saçlarına düşen akları görmek istediğim kişi, hayat ışığım, enerji kaynağım, kendimi adadığım… Bölümüm gereği okumaya, araştırmaya, öğrenmeye meraklı bir insanım. Boş zamanlarımda yabancı diziler, filmler izler, kitap okurum. Arkadaşlarım ve ailemle vakit geçirmeyi çok severim. Liseden beri hayatımda olan çok değerli dostlarım ve üniversitede edindiğim 2 dostumdan başka kimsem yok. Makale yazarlığı yapmak istememin başlıca nedenleri arasında bölümüme olan yakınlığı ve kişiliğimin bir gereği olarak görmemdir. Bir deneme makalesinin ardından hemen geri dönüş yapıldığı için çok mutluyum ALLAH utandırmasın…

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

One thought on “Makale Yazarı Hasret Yılmaz”
  1. Çok güzel bir kompozisyon tadında olmuş. Ama bir makale yazarı arayan, kurumsal olma isteğiyle, bunca yıldır iki dost edinebilmiş olmamızla ilgilenmek hatta vakit kaybetmek istemez. Hatta bunları yazanın laf kalabalığı ile makaleyi dolduracağını düşünebilir. Amacım sizi kırmak değil. Sadece düşüncem böyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir