Sal. Oca 18th, 2022

Sandviç deyince aklıma nedense ilk olarak lisede teneffüslerde incecik ekmeğin içine salça sürülmüş sandviçler geliyor. Bayılırdık o incecik sandviçlere teneffüslerde kantinde koşa koşa sıraya girip ayranla yemeye. Sonra annemin yaptığı ikindi kahvaltılarında bayılarak yediğimiz tadına doyamadığım çeşitli ekmeklerin içine ev yapımı salçaların sürüldüğü anne sandviçlerimiz. Her türlüsüne bayıldığım bu sandviçlerin her yerde izini sürerim. Sağlıklı beslenmeye çok dikkat ettiğim için elimden geldiğince her şeyi evimde kendim yapmaya çalışıyorum.

Sağlıklı ekmekler ile fazlı yağlı olmayan sandciçleri öğün olarak öğlenleri tüketmeye çalışıyorum. Çok uzun süredir evimde ve dışarıda yemek yerken sadece tam buğday ekmeğini tercih ediyorum. Avakado son beş yıldır hayatımıza girdi ülkemizde hem daha çok hem de daha ucuz artık herkesin rahatça ulaşması mümkün oluyor. Pek çok tarifimin içinde, salatalarda özellikle sosların içinde ve sandviç hazırlarken kullanmayı tercih ediyorum. Diyetisyenler ve doktorlar tarafından da kontrollü bir şekilde sofralarımızda yer vermemiz gerektiği söyleniyor. Sağlıklı tercihlerimde hazırladığım bu sandviçi siz de denemelisiniz.

Avokadolu İki Peynirli Sandviç Malzemeleri

  • İki büyük dilim tam buğday ekmeği
  • Düzgün dilimlenmiş yarım avakado
  • Bir tatlı kaşığı salça
  • İki büyük parça kaşar peyniri
  • İki büyük dilim az yağlı beyaz peynir
  • İki tatlı kaşığı tereyağı

Avokadolu İki Peynirli Sandviç Yapılışı

Taze iki büyük dilim tam buğday ekmeğinin içine çok ince bir şekilde tereyağı sürüyoruz üzerine ev yapımı bir tatlı kaşığı salçamızı sürüyoruz ve biraz tuz serpiyoruz. Bir dilim ekmeğin üzerine kaşar peynirini diziyoruz, ince ince dilimlediğiniz avokadoları yerleştirdikten sonra tulum peynirlerini üzerine koyuyoruz. Tereyağı ve salça sürdüğümüz diğer ekmeği en üste kapatıyoruz. Yanmaz yüzeyi olan bir tavanın içine bir tatlı kaşığı tereyağı koyup hazırladığımız sandviçi içindeki malzemelere dikkat ederek her iki tarafını da dikkatlice pişiriyoruz.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir