Sal. Oca 18th, 2022

Leman Sam nereli sorusu sevenlerinin en çok merak ettiği soru aralıklarından birisidir. Ünlü oyuncunun 23 Temmuz 1951 yılında Üsküdar, İstanbul doğumlu olduğu bilinmektedir. Sanatçının Türkiye sahasında oldukça çok sevilen eserleri bulunmaktadır.

Leman Sam Sanat Hayatı

Türkiye sahasının kendine özgü olan yorumcularından birisidir. Leman Sam nereli sorusunun sonunda sanat hayatını da sunmak istedik. Sanat hayatına ise öncelikli olarak Azeri türküler ile başlamıştır. Ünlü oyuncunun yer verdiği albümü ise birçok kişi tarafından son derece desteklenerek ilgi görmüştür. Rumca, Fransızca ve İspanyolca gibi dillerde birçok şarkı söylemiştir. Ünlü oyuncu özel hayatıyla ekranlarda bulunmaması nedeni ile birçok kişi tarafından da sevilen bir sanatçıdır. Diplomatik konserleri de bulunan sanatçını ise Portekiz Cumhurbaşkanı olan Mario Suarez ve Malezya Kralı gibi ünlü isimlere konserler vermesi ile konuşulmuştur. Kariyerine ise ilk olarak Azeri şarkılar eşliğinde başlayan sanatçı son derece başarılı bir isimdir. Son derece çevresi bir sanatçı olarak bilinmektedir. Ünlü oyuncunun ise havyan hakları lehine birçok etkinliğinin bulunması isminin bu alanda çok geçmesini de sağlamıştır. Bunun yan ısıra Gezi olaylarına da destek veren sanatçının oldukça çarpıcı açıklamalı da mevcuttur. Sosyal medya üzerinden yapmış olduğu birçok açıklaması ile son derece büyük tepkilerde alan bir sanatçıdır. Sosyal sorumluluk adı altında birçok projeye de destek veren sanatçının birçok alanda şarkısı da mevcuttur. İlla isimli şarkısı, Livaneli Şarkıları albümü en çok dikkat çeken şarkılar arasında yerini almıştır.

Leman Sam Eğitim Hayatı

Babası subay olan Leman Sam birçok ilde kendini göstermiştir. Leman Sam nereli sorusunun yanında eğitim hayatı da merak edilenler arasındadır. Disiplinli bir aileden gelmesi ise onun için büyük bir sıkıntı olmuştur. Leman Sam eğitim hayatına İstanbul’ da başlamıştır. Aynı zamanda ünlü bir sanatçı olarak çok genç yaşta konservatuvar mezunu olmuştur.

Leman Sam Eşi Ve Çocukları

Genç yaşta evlilik yapmış olan Leman Sam, Şehnaz Sam ve Şevval Sam isimli iki çocuğu bulunmaktadır. Bunlardan Şevval Sam günümüzde adından sıklıkla söz ettiren ünlü bir ses ve sinema sanatçısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle de evliliğini erken bitirmek zorunda kalmıştır.

By SuPeRiSi

Merhabalar öncelikle kısaca eğitim hayatımı,geçmişimi anlatmak isterim. 1984 yılında,Afyonkarahisar ilinin Şuhut kasabasında dünyaya geldim.İlk ve orta öğrenimimi Şuhut’ta tamamladım.İlk okul yıllarımdan itibaren edebiyata merakım oldukça kuvvetliydi.Günlük ve şiirle başladım ilk edebi yazılarıma.Lise eğitimimi Afyonkarahisar ilinde tamamladınktan sonra,işletme alanında yüksek eğitim aldım. Emekli anne ve babanın ikinci çocuğu olarak,sevgi dolu bir ortamda büyüdüm.Vicdanın,emeğin dahası insanın metadan kıymetli olduğunu öğreten aileme sonsuz kere minnettar ve beni böyle bir aileye layık gördüğü için Rabbim’e sonsuz kere duacıyım. Edebiyata ve yazının sihirli dünyasına olan tutkum,birbirinden kıymetli eser ve yazarlarla tanışmama vesile oldu.Bu tanışıklık karakterimin temel taşlarını ve en önemlisi hümanist yönümün oturmasını sağladı.Daha da kıymetlisi bu tanışıklık benim kendimi sizlere ifade edip,bu sayfada yer almama vesile oldu. Okumak bir eylem,yazmak ise devrim oldu benim için.Okudukça yepyeni ufuklar açıldı önümde.Açılan ufuklar yazdıkça kendimi ifade etmemi sağladı.Mutluluğumu,hüznümü,içimde kopan fırtınaları,aydınlanmalarımı,acılarımı,hayal kırıklıklarımı kısaca bana dair ne varsa yazdıklarımda can buldu. Hümanist karakterimde Mevlana’dan izler taşırım.Edebi yönümü ve ruhumu besleyen dizelerinde,koşulsuz sevginin ne olduğunu öğrendim.Ancak gerçek bir aşk aydınlatır tün dünyayı.Beşeri mesnetlerin üzerinde,ilahi nur yolunda,koşulsuz samimi bir aşkla yanmalı ruhlar ki tüm dünyayı sevginin gücü sarsın..İnsanlar birbirini salt insan olduğu için sevebilsin.. Kendimi,özümü,ruhumu bu satırlara sığdırmam imkansız canlar ama kendimden bir esinti paylaşmak istedim sizlerle.Hayat yolunuzu koşulsuz aşk ın aydınlatması dileğimle..Yolu sevgiden geçen herkesle ,elbet bir gün buluşacağız.. Ayrıca editörümüz çok sevgili Selim Bey’e,beni yazar kadrosuna dahil ettiği için teşekkürlerimi borç bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir