Sal. Oca 18th, 2022

Polis olmak için gerekli olan konuların başında en önemli olan alan her zaman için sağlıktır. Bu konuda gerekli olan şartlarında Polis Sağlık Yönetmeliği ile sizlere sunulduğunu ifade edebiliriz. Bu konuda bilmeniz gereken bazı bilgileri de hemen yazmak isteriz. Sağlık konusunda en yetkili olan kurum her zaman için komisyon olacaktır. Yönetmeliğin aynı zamanda birçok maddesinde C dilimi olarak bilinen ve ruhsal hastalıklar vardır. Ancak bunun için yani C dilimi için ruhsal olan hastalıklara D dilimi, D diliminde yer alan ruhsal hastalıklara ise E dilimi uygulaması yapılır. Bu doğrultuda denen ise “psikiyatrik olan hastalıklarda hastalık olan branşların sınıflandırılmasındaki D dilimi sağlık şartlarını taşıyanlar polislik görevi yapamazlar.” Denebilir.

Polis Sağlık Yönetmeliği

Bunların yanı sıra Polis Sağlık Yönetmeliği hakkında özellikle de ruhsal olarak sıkıntıları olan kişilerin görev alamayacağını net bir şekilde ifade edebiliriz. Hastalık olarak özellikle polislik konusunda C dilimi olarak bilinen kısmın son derece önemli olduğunu ve belirleyici olduğunu özellikle yazmak gerekiyor. Bunların yanında C dilimi olarak bilinen kısımda gerekli olan şartları taşımayan kişilerin de asla polis olmasına izin verilmez. Bu bölüm özellikle de psikolojik olan hasatlıklar ve ruhsal olan hastalıkla konusunda belirleyici olan bir bölümdür. O zaman sizlerde bu konuda bu yönetmeliğini C bendini son derece net şekilde iyi incelemelisiniz.

Ruhsal olan sorunlar konusunda Polis Sağlık Yönetmeliği en yakın olan zamanda 2016 yılının olan yönetmeliğini da çıkmıştır. Özellikle ruhsal olarak gerekli olan şartları taşımak polis olmak konusunda ilk adım olarak kabul edilir. Bunun yanında aynı zamanda D ve E dilimi içinde gerekli olan şartlarında son derece uygun olan şekilde taşınması gerekiyor demek isteriz.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir