Per. Oca 20th, 2022

Kadınlarda yaşanacak olan cinsel sorunlar ile erkeklerde yaşananlar arasında oldukça yoğun benzerlikler gösterecektir. Özellikle ülkemizde olduğu gibi birçok erkeğin ve kadının cinsel yönden en çok merak edilen cinsel sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Merak edilenler arasında kadınlara özgü olanlar ise Vajinismus olarak bilinen ilk gece korkusu ve ilişkiye girememe durum olacaktır. Bu durumla ilgili olarak birçok kişinin sıkıntı yarattığı durumlar ortaya çıkacaktır. Ancak kadınların genelinde bu korku azda olsa bulunduğu için bazılarında bu durum psikolojik bir sorun yaratmaktadır. Erkeklerin ise bu konu ile ilgili olarak çok daha farklı sorunları ortaya çıkacaktır.

En çok merak edilen cinsel sorunlar arasında bulunan cinsel isteksizlik her iki taraf içinde geçerli olmaktadır. Her iki tarafında bu yönde tartışılan noktaları mevcut bulunmaktadır. Özellikle Türkiye genelinde yaşanan bu durumların tedavi süreci ise uzun zaman almaktadır. Nedeni ise kişilerin cinsel yönden yaşanan tüm sorunlara olan bakış açılarının farklı olmasıdır. Utanma, çekinme gibi durumlardan dolayı bunların tedavisine başlanmamaktadır. Kadınlarda yaşanan bir diğer cinsel sorun ise cinsel isteksizlik olacaktır. Bununla birlikte orgazm olamama durumunu yaşanması ise kadınların cinsel yönden çok daha fazla zevk almasını engelleyecek bir durum olacaktır.

Merak Edilen Cinsel Sorunlar

Türkiye de birçok kadının cinsel ilişki esnasında orgazm olmama durumu olduğu için konunun aşması oldukça zor bir hal almasına neden olmuştur. En çok merak edilen cinsel sorunlar denildiği zaman akla gelen bir diğer durum ise erkekler açısından gelecektir. Erken boşalma bir erkeğin en önemli sorunlarından birini oluşturmaktadır. Bu nedenle orgazm olamama durumunun yaşanması onların da önemli bir sorunu olacaktır. Ancak bazı erkeklerde bu durum daha erken boşalma durumu yaratması nedeniyle rahatsızlık edilmesi tedavinin yarım kalması durumu gibi birçok durumu da beraberinde getirecektir.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir