Per. Oca 20th, 2022

Makyajınızın en dikkat çeken kısmı gözlerdir, makyajı vurgulamak için maskarayı doğru uygulayabilmelisiniz. Kirpiklerinizin bakımlı olması, maskara sürmeden önce bir kirpik fırçası ile fırçalamak, kirpik kıvırıcısı kullanmayı alışkanlık haline getirmek yapacağınız uygulamanın sonucu etkileyecektir. Maskara kullanmanın puf noktaları konusunda dikkatli olarak çekici bakışlara kavuşabilirsiniz. Makyajınızın son noktada tamamlayıcısı olan maskarayı satın alırken de kullanırken de özenli olmanız gerekir. Maskara kullanırken topaklanma yaşanan en büyük sıkıntıdır, üst üste uygulama yaparsanız topaklanmaya sebep olabilirsiniz. Eğer doğru maskarayı seçtiğinizden eminseniz ve topaklanma yaşıyorsanız sorun uygulamanızdadır.

Kirpiklerinize düzenli bakım uygulamanız zamanla gürleşmesini sağlayacaktır, bakım yağları kullanarak haftalık ve günlük bakımlar yapabilirsiniz. Bakımlı kirpiklere uygulayacağınız maskara en etkileyici sonucu verecektir. Çok hafif ya da ağır nasıl makyaj yapıyor olursanız olun maskara makyajın olmazsa olmazıdır. Her zaman Maskara kullanmanın püf noktaları konusunda dikkatli olmanız gerekir. Eğer doğru uygulamaya yapıyorsanız sadece maskara ve allık kullanarak bile etkileyici bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kullandığınız maskaranın renginin saç renginizle uyumlu olması da ayrıca önemlidir. Koyu bir maskara her zaman gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlar. Özellikler gece makyajında gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız önce kirpik kıvırıcısı ile kıvırmalı ve hem üst hem de alt kirpiklerinizi dikkatli bir şekilde boyamalısınız.

Maskarayı diplerden başlayarak zig zag hareketler yaparak sürmeli eğer tekrar sürmeniz gerekiyorsa kurumasını beklemelisiniz. Maskarayı kullanırken pompalama yapmamaya dikkat ederseniz daha uzun kullanım süresi elde edersiniz. Maskara kullanmanın püf noktaları fazla gibi görünse de dikkatli kullanıldığında ortaya çıkan sonuçtan memnun olacaksınız. Birkaç dikkatli adımı takip ederek etkileyici bakışlara kavuşup dikkat çekmeniz mümkün olacak. Doğru uygulama yaparak dolgun ve güzel kirpik görüntüsü ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir