Sal. Oca 18th, 2022

Bu uygulama hemen hepimizin küçük yaşlarda yaptığı ve mercimeklerin çıkışlarını dört gözle beklediğimiz bir uygulamadır. Yapmayı bilmeyenin olduğunu sanmıyoruz ama biz yine de yeni nesil gençlere bu konudan biraz bahsedelim. Pamukta mercimek yetiştirmek adı üstünde olan bir konudur.

Önce bir plastik kap almanızı öneriyoruz, ardından da kabın tamamınız kaplayacak bir pamuk alarak içine yerleştirmelisiniz. Ondan sonra da evde annemizin yemek olarak pişirdiği yeşil veya kırmızı mercimeklerden bir avuç alarak bu pamuğun üzerine yaymalısınız. Pamukta mercimek yetiştirmek çok hoşunuza gidecektir emin olun. Daha sonra mercimeklerin üzerine bir kat daha pamuk örtün ve her yerlerinin kapanmasını sağlayın. En son yapılacak işlem ise pamukların tamamen ıslanmasını sağlamaktır.

Evde Mercimek Filizi Yetiştirmek

Pamukta mercimek yetiştirmek istiyorsanız bu pamukların her zaman yaş kalmasına dikkat etmelisiniz, kurudukça üzerine tekrar su dökerek bunu yapabilirsiniz. Birkaç gün sonra pamuklardaki kabarmayı ve hareketliliği görecek ve anlayacaksınız ki mercimekler patlayarak filizlerini çıkarmakta. Çok geçmeden de pamukların aralarında ince filizler boy göstererek sizi mutlu edeceklerdir.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir