Cum. Eki 22nd, 2021

Kredi kullanabilmenin belirli şartları vardır. Öncelikli olarak kısıtlı olmadan ve gelirinizin el verdiği süresince kredi kullanabilirsiniz. Akla ilk gelen ise kişilerin belirli görevlerini yerine getirip getirmedikleri olacaktır. Bunların başında ise Askere gitmemiş kişiye kredi çıkar mı sorusu olacaktır. Her birey gibi askere gitmeyen kişilerin de kredi kullanım noktaları olacaktır. Belirli şartlara tabi olacaktır. Bu şartların başında ise yaş gelecektir.

Askere gitmemiş kişiye kredi çıkar mı, bunun içinde askere belirli nedenlerle gitmeyen kişilerin de cevabı olacaktır. Örneğin, vatani görevini yapmakla mükellef oldukları halde, sağlık ve diğer birçok sorun nedeni ile askerliğini yerine getirememiş olan kişilerin kredi kullanmasında bir sakınca olmazken, daha henüz gitmemiş ancak gidecek olan kişiler içinde yine kredi kullanmasında bir sakınca olmayacaktır. Belirli şartların yerine gelmesine bakılacaktır. Bunun birinci şartı 18 yaşını doldurmuş olmak ve silinin kesinlikle temiz olması greeklidir. Aynı şekilde normal bir bireyin istenilen belgeleri kişiden yine istenecektir. Maaş bordrosu, kira geliri vs gibi birçok gelir beyan edilen belgenin getirilmesi şartı aranacaktır. Kefil olması da yine kredi için önemli bir ayrım olacaktır.

Askere gitmemiş kişiye kredi çıkar mı, taşınmaz bir mal varlığının olması da yine kredi verilmesinde önemli bir ayrım olacaktır. Askerlikten muaf olan kişilerin de sigortalı ise bunu kullanarak yine kredi çekmesinde sorun olmayacaktır. Düzenli bir gelir olması şartının aranmasında temel şartlardan birisi ise kişinin yokluğunda gelirin devamlılık arz etmesi ve kredinin ödenme noktasında sıkıntının yaşanmaması olacaktır. Gerekli görüldüğü zamanlarda da kefiller ile ispat yükünün olması da önemli bir şart olarak karşımıza çıkacaktır. Gayrimenkul içinde yine aynı şekilde bir ispat yükü altına girilmiş olması, kredi kullanan kişi için önemlidir.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir