Per. Oca 20th, 2022

Borsa en çok kazandıran yatırım aracı olarak bilinmektedir. Yeni yılda ise en istikrarlı hisse senetlerinin ne olduğuna dair bir araştırma yaparak bir sonraki yılda da aynı oranda yatırım yapılacak olan hisse senetleri hakkında fikir edinilmiş olacaktır. Ne alacağınızın tahmin edilmesi ile birlikte türkiye sahasında gerekil olan uluslar arası kuruluşların ise hisse senetlerinin geçmiş yıllarına bakılarak belirli raporlar hazırlamak mümkün olacaktır. 2019 – 2020 yılının en çok kazandıran hisse senetleri için borsanın genel anlamı ile incelenmiş olmasına ihtiyaç olacaktır. Bu şekilde de bazı hisse senetlerinde yaşanan kırılma noktasının tam olarak belirlenmesi söz konusu olacaktır.

Yıla Oranla Güven Veren Hisse Senetleri

2019 – 2020 yılının en çok kazandıran hisse senetleri açısından bakıldığı zaman sadece bu yıllar aralığına değil, son 5 yıla kadar bakmakta yarar olacaktır. Genel olarak kazandıran son 5 yılın hisse senetleri arasında bulunan Havayolları ikram hizmetleri veren DO-CO ise genel olarak kazandıran bir hisse senedidir. Bunun yanı sıra son yıllarda en çok kazandıran bir diğer hisse senedi ise Ford Otosan ve Otokar oldukça istikrarlı bir sonuç ortaya koymaktadır. Bir diğer şirket ise Boyner Perakende yaklaşık olarak %13 ünü halka arz ederek hisse senedi olarak yaklaşık olarak % 23 kazandırmıştır.

Bu Yılın En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

Hisse senetlerinin kazandırma olasılıkları için genellikle geçmiş yılların raporları büyük bir önem taşımaktadır. 2019 – 2020  yılının en çok kazandıran hisse senetleri arasında birçok sektör olduğu gibi özellikle gıda sektörü başı çekmektedir. Son yıllarda bu alanda gelişen hisse senetleri ise getirisi %13 olan Pınar Süt oldukça yüksek oranda bir kazanç sağlamıştır.  Genel bir kazançtan söz etmek için mutlaka iyi bir borsa takipçisi olmaya ihtiyaç vardır. Bu alanda süreklilik arz eden raporlara da ihtiyaç her yılsonunda ortaya çıkmaktadır.

By HasRet

Merhaba ben Hasret Yılmaz 16.07.1995 Tokat/Niksar doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Niksar’da tamamladım. Hali hazırda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 2. Sınıfında okumaktayım. Komisyoncu bir babanın ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğuyum. 16 yaşında bir erkek kardeşim var ve lise öğrenimine Niksar’da devam ediyor. Babam kendine has birçok özelliği bulunan tam bir Anadolu erkeği, annem marifetli, becerikli tam bir Anadolu kadınıdır. Babam çalışmaktan bıkmaz, yorulmaz, dinlenmek nedir bilmez bizim için gecesini gündüzüne katar, boynumuzu bükmemek için birkaç saatlik uykuyla saatlerce ayakta kalır. Aslında ben tam olarak babama aşığım. İyi ki böyle iyi bir babam var, babam olmasa ne yaparız bilemiyorum Allah kimseye ailesinin yokluğunu göstermesin. Annem temiz, titiz, namuslu, geleneksel bir Türk kadını. Genellikle İç İşleri Bakanlığı görevini üstlenir. En başarılı olduğu konu ise yemek yapmak ve ailenin iç huzurunu devam ettirmektir. Annem benim gizli tarafım, arkamda yaslandığım bir dağ, iyi ki var canım annem. Kardeşim dünyalar yakışıklısı bir maviş. Aslında sürekli olarak olmak istediğim ama olamadığım özelliklere sahip. Mesela kumral olmak, mesela renkli gözlü olmak, mesela umursamaz olmak. Dünya’da görüp görebileceğiniz en umursamaz ve kindar insandır. Ona takılmadan, onunla şakalaşmadan, onu görmeden ömür geçiremezsiniz, o kadar tatlıdır. Bir diğer sığınağım da 2,5 yıllık bir geçmişimin olduğu erkek arkadaşım, dostum, sırdaşım, her şeyim. Allah’a en çok şükrettiğim duaların başında yer alan kişi, ömrümün sonuna kadar birlikte olmak istediğim, saçlarına düşen akları görmek istediğim kişi, hayat ışığım, enerji kaynağım, kendimi adadığım… Bölümüm gereği okumaya, araştırmaya, öğrenmeye meraklı bir insanım. Boş zamanlarımda yabancı diziler, filmler izler, kitap okurum. Arkadaşlarım ve ailemle vakit geçirmeyi çok severim. Liseden beri hayatımda olan çok değerli dostlarım ve üniversitede edindiğim 2 dostumdan başka kimsem yok. Makale yazarlığı yapmak istememin başlıca nedenleri arasında bölümüme olan yakınlığı ve kişiliğimin bir gereği olarak görmemdir. Bir deneme makalesinin ardından hemen geri dönüş yapıldığı için çok mutluyum. ALLAH utandırmasın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir