Sal. Oca 18th, 2022

2020 mobilya modelleri tüm zarafeti evinize taşıyor fakat özellikle yatak odalarında kullanılan ve son yıllarda oldukça rağbet gören açık mobilya renkleri, alıcılarına eşsiz bir görünüm sunmaktadır. Country hoş gardıroplar ve eskitilmiş boyalar, odanıza eskinin yaşanmışlığını taşıyarak nostaljik bir görünüm yaratacak. 2020 oturma grupları ve vitrinler dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Özellikle; hareli meşeler, eski dokunuşlar 2020 mobilya modellerine damgasını vuruyor. Şık vintage tarzı vitrinler, fincan takımlarınızı sergilemeniz için harika bir görünüme sahip. Rustik bir hava katılan modeller önümüzdeki birkaç yılı alıp götürecek gibi görünüyor. Bunların yanı sıra; takım ruhu zamanla tarihe karışırken, günümüzde insanlar kişisel kombinlere önem vermeye başladılar. Herkesin kendine ait alanı kişiselleştireceği ve rahatlık alanında konfor sağlayabileceği mobilyaları bulmak günümüzde pekte zor sayılmaz. 2020 mobilya modelleri arasında 2-3 boyutlu sehpalar, ahşap ağırlıklı yemek masaları ve oturma gruplarındaki açık renklerin hükmü tüm zarifliğiyle sizleri huzura davet ediyor. Sandalyelerin ayak oymaları ortamı farklılaştırmak için harika bir fikir. Farklı renkteki sandalyeleri bir araya getirerek, beyaz ile benzersiz bir kombin elde etmeniz mümkün.

2020 mobilya modellerinde renk seçimi; mimari açıdan, kullanılacağı yerin işlevi açısından ve orantıları açısından zihnimizde oldukça önemli bir yer taşır. Koyu mobilya seçimlerimizde  ışığı da unutmamak gerekli. Işığın nereden geldiği fazlasıyla önemli. Doğru çalışmalar yaparak güzel sonuçlara varabileceğiniz aşikar. Eskilerde birçok insan; beyaz mobilyayı çiğ bulsa da, bu yıllarda beyaz mobilya çok önemli bir seçenek halini almış bulunmakta. Çoğu modele inanılmaz renk özgürlüğü sağlamakta. 2020 yılı tasarımlarında; dar mekanları ferahlatmak amacıyla, beyaz mobilyalara ağırlık vererek sihirli bir dokunuş elde etmeye çalışılmış.

Renkler; sihirli değildirler, fakat göz alıcı olabilirler. Mekanları rahatlatmak adına açık renklerden yararlanmak mümkün. Gelecek yıllarda da açık renkler hakimiyetini sürdürmeye devam edeceğe benziyor. 2020 beyazın hakimiyeti  sürüyorken, yatak odalarında, özellikle yatak başlarında kullanılan açık renk kadife ve petrol tonları cazibeli bir yorum kazanıyor. Lüks bir kumaş olarak algılanan kadife; şarap, bal ve yeşil renkleriyle yatak odası mobilyalarınızı tamamlamaya devam edecek. Bu yumuşak ve sıcak görünüm sayesinde evleriniz şenlenecek. Ayrıca, çalışma odalarınız ve ofisleriniz için harika mobilya tasarımları 2020 yılını tamamlayıp 2021 yılının başını çekecek. Deri; birinciliği bırakmazken, bazı tasarımcılar nubuk ve süeti süslü mobilyalarla kombinlemeyi sürdürmekte.

Çalışma odalarınızda da siyah ve kahverenginin dışına çıkılarak beyaz, pembe gibi seçenekler bu yıl ve önümüzdeki yıl revaçta olacak. Çalışma alanınızda sıradışı sehpalar kullanarak ilgi çekici dekorlar yaratmanız mümkün.  Öte yandan genç anne babalara tarifsiz duygular yaşatan bebek bekleyişleri, çiftleri rengarenk bebek odası mağazalarına sürüklüyor. Erkek bebekler için mavi bebek odaları tercih edilirken, şirinleri çiçekli böcekli mobilyalar beklemekte.

Bahçe mobilyalarınıza gelince bu yıl da, hasır peşimizi bırakmıyor. Pembe, yeşil, sarı ve bolca beyaz serpiştirilerek kullanılan yumuşacık yastıklarla mobilyalarınızı renklendirmeniz mümkün. Beyazın ve pastelin verdiği huzur sonbahar/kış sezonunda vintage stili mobilya ve aksesuarlarda devam ederken, tüm stil mobilyalar da göz kamaştıracak. Hazır sonbahar da başlamışken, mobilyalarınızı kurutulmuş yapraklarla süslemeye ne dersiniz?

Daha Detaylı Resimleri Alt Kısımdan Tıklayarak Görebilirsiniz

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir