Sal. Oca 18th, 2022

Bağkur bilindiği gibi emeklilik için olan kurumlardan en köklü olan bir birimdir. BAĞ-KUR başlangıç tarihini, ne kadar süredir bir kaydınızın olduğunu, toplam kaç yıldır böyle bir hizmet dökümüne sahip olduğunuzu artık sizler de Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama kısmından rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu işlemleri bir de bir banka gibi devlet kuruluşuna giderek değil de artık e-devlet gibi internet aracılığı ile öğrenmeniz de kolay bir hale gelmiştir.

Bir de genellik ile ülkemizin sınırları içerisinde kendi işini yapan veya da esnaf olarak hizmet veren kişilerin kullandığı emeklilik türüdür de diyebiliriz. Sizlerin emekliliğine kaç gün kaldığını, bu hizmet verdiğiniz gün ve vermeye devam edeceğiniz günler için ne kadar borcunuz kaldığını öğrenmeniz de BAĞ-KUR’un sosyal güvenlik kurumu içerisinde anıldığı 4B ile daha rahat ulaşma olanağına sahipsiniz. Artık internet üzerinden yapılan 4B başvuruları da başarılı bir şekilde onay sağlamaktadır. Bunların dâhilinde sizler de Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama gibi işlemleriniz için de kolay bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz.

Eski zamanlarda yani daha bundan on yıl öncesine kadar bu bilgiyi şifresiz bir şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sitesinden öğrenebilme olanağına sahiptiniz. Fakat bu durum ile kişinin özel bilgileri korunamadığı için daha güvenli bir ortamda güvence altına almak amacı ile de e-devlet ismi altında tek bir çatı altında toplanmıştır. Sizler de artık bu işlemi sadece e-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Postaneden kendinize ait edinmiş olduğunuz bir şifre ile TC kimlik numaranızı kullanarak sizler de Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama hizmetinden daha da güvenli bir şekilde faydalanmaya başlamış oldunuz.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir