Per. Oca 20th, 2022

İkinci el bir araç satın almak sıfır bir araç satın almaktan ekonomik anlamda çok daha karlı görünmekle birlikte pek çok riski beraberinde getirebilen bir iştir. Bu nedenle ikinci bir araç edinmeyi düşünenler bu konuda dikkat etmeleri gereken hususları ve yapmaları gereken tetkikleri araştırmadan bu işe girişmemelilerdir. Araç Hasar Sorgulama, Araç Borç Sorgulama gibi tetkik sistemlerini öğrenmeleri ve aracı dikkatli bir biçimde incelemeleri gerekir.

Satın alma kararı verdiğiniz aracı gündüz vakti ve açık bir hava varken görmeye gitmeniz daha net bir karar vermenize yardımcı olabilir. Mutlaka deneme sürüşü yapmalısınız. Deneme sürüşü aracın seyir halindeyken yol tutuşunu, çekiş gücünü, frenlerin durumunu vs. anlamanız için çok önemlidir. Aracı görmeye siz giderseniz ilk çalışma anında bir sorun çıkıp çıkmayacağını da görmüş olursunuz. İkinci el araç alacaksanız ve konu hakkında fazla bilginiz yoksa yanınızda sizden daha bilgili birini götürmeniz yararınıza olacaktır. Araç sahibine aklınıza takılan her soruyu sormanız çok önemlidir. Acele etmeden serinkanlı bir biçimde düşünün. Dış boyaya ve döşemelere aldanmak sizi büyük bir yanlışa sürükleyebilir. En önemlisi de Araç Hasar Sorgulama ve Araç Borç Sorgulama işlemlerini yapmadan kararınızı vermeyin.

Deneme sürüşü sırasında motordan gelen seslere ve egzozun çıkardığı sese dikkat edin. Ayrıca normal şartlarda egzozdan hafif gri renkte bir duman çıkması gerekir. Almaya karar verdiğiniz araç ile ilgili hasar, poliçe, değişen parçalar, kaza mağduriyeti gibi bilgilerine aracıya gerek olmaksızın ulaşabilmeniz için oluşturulmuş olan OTOKONTROL 5664 Sistemi sayesinde GSM operatörünüz üzerinden tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Araç Hasar Sorgulama işlemi için araç plakasını 5664’e göndermeniz yeterlidir.

By SendeyazkazaN

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir